záložní a pohonné systémy

Bateria Slaný CZ vám nabízí spolehlivé řešení pro vaše záložní zdroje. 

Záložní zdroje a zařízení s občasným provozem a trvalým nabíjením
V našem sortimentu jsou již několik let zařazeny olověné akumulátory do malých i velkých systémů UPS, pro zdravotnická zařízení, telekomunikace, bezpečnostní systémy,záložní osvětlení, záložní oběhová čerpadla, navigační systémy, startovací zdroje, silniční signalizaci. Za určitých podmínek je lze také použít jako startovací akumulátor pro spalovací motory.
Jednou z největších předností nabízených hermeticky uzavřených, ventilem řízených  olověných akumulátorů je jejich pořizovací cena, bezúdržbový provoz a spolehlivost.
V sortimentu jsou zastoupeny  dvě série akumulátorů s klasickou léty ověřenou technologií AGM:

  • HZS s předpokládanou životností 5 let (napětí 6 V a 12 V, kapacita 1,3  až 14 Ah)
  • HZB s předpokládanou životností 12 let (napětí 6V a 12V, kapacita 18 až  230 Ah).

Pro záložní systémy jsou k dispozici i speciální typy akumulátorů s čelním přístupem, které jsou vhodné k použití v prostorově náročných sestavách. Součástí naší nabídky jsou i vysokokapacitní  2 V články, s kapacitou 50 Ah až 3850 Ah, ze kterých je možné sestavit baterii s libovolnou kapacitou a napětím.


Pohony elektromotorů a zařízení s cyklickým provozem
Cyklickým provozem se rozumí časté nabíjení a vybíjení akumulátorů. Olověné akumulátory jsou v tomto režimu provozovány například v solárních systémech, větrných a vodních elektrárnách, elektrických golfových vozících, invalidních vozících, silniční signalizaci, v elektrických lodních motorech a v dalších aplikacích.
Vhodnou sérií pro tento provoz jsou akumulátory HZY-EV (napětí  6 V a 12 V, kapacita 13 Ah až 230 Ah). Jedná se o hermeticky uzavřené, ventilem řízené  bezúdržbové olověné akumulátory s kyselinou ve formě gelu. Díky zesíleným elektrodám a gelovému elektrolytu jsou akumulátory odolnější vůči mírným otřesům a vibracím a proto je možné je používat i do pohybujících se zařízení.

Pro velmi energeticky náročné cyklické aplikace
(pohon lokomotiv a pod.) jsou v sortimentu nově zařazeny 2V články série OPzS (otevřené olověné akumulátory s trubkovými elektrodami) a série OPzV (uzavřené ventilem řízené olověné akumulátory s trubkovými elektrodami). Olověné akumulátory s trubkovými elektrodami mají delší životnost a jsou uzpůsobeny i pro nabíjení a vybíjení velkými proudy.

Ke všem zmíněným akumulátorům je nutné používat odpovídající nabíječ.

V případě sériového propojení několika 12 V akumulátorů je vhodné používat zařízení zajišťující  vyrovnávání napětí při nabíjení / vybíjení (tzv. vyrovnávač napětí), čímž se docílí maximální možné životnosti akumulátorů.

Tyto olověné akumulátory lze koupit v internetovém obchodě na adrese:
www.haze-akumulatory.cz

Soubory ke stažení:

TOPlist